Dla zdrowia – migdały w codziennym menu

Migdałów nikomu nie trzeba przedstawiać. Te małe, smaczne bakalie są znane i cenione, zarówno jako przysmak, jak i dodatek do kuchennych potraw. Jedzone w niewielkich ilościach obniżają ciśnienie krwi i cholesterol, mają pozytywny wpływ na pracę serca, oraz pomagają w redukcji wagi. Zmniejszają również nadkwasotę i pomagają pozbyć się zgagi. Oto X zastosowań migdałów w na co dzień oraz od święta.

Migdały na dobre rano

Migdały to dobry wybór na początek dnia. Zawierają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E, które dodadzą Ci energii na kolejne godziny wytężonej pracy oraz sprawią, że pierwszy posiłek będzie “trzymał” długo. Najlepiej smakują z samodzielnie skomponowanymi płatkami śniadaniowymi lub musli. Możesz również użyć kremu ze słodkich migdałów do posmarowania kromki chleba.

Drugie śniadanie z migdałami

Batonik z dodatkiem migdałów na drugie śniadanie, lub sałatka warzywna z migdałami pomogą obniżyć ciśnienie, które podniósł Ci wymagający szef. Dodatkowo pozbędziesz się zgagi, spowodowanej nerwowym przedpołudniem. Dodając migdały do drugiego śniadania zapewnisz sobie spokój, ponieważ zawarta w nich fenyloanalina poprawia nastrój i sprawia, że świat od razu wyda Ci się lepszy.

Migdały do zapiekanki

Zapiekanka ryżowa, posypana płatkami migdałów to idealna propozycja na szybki obiad, zarówno dla osób, które dbają o zdrowe odżywianie, jak i tych, którzy po prostu lubią smaczną kuchnię. Dodatek migdałów do obiadowego menu wzmocni układ trawienny oraz pracę serca. Dzięki zawartym w migdałach składnikom, wspomagającym redukcję wagi bez wyrzutów sumienia zjesz po obiedzie pyszny deser.

Deser z migdałami

Słodkie desery z migdałów, takie jak marcepan, bądź z dodatkiem migdałów w postaci ciast, ciasteczek, lodów i innych frykasów, to najbardziej popularne wykorzystanie tych bakalii w kuchni. Możesz delektować się deserem z migdałów bez wyrzutów sumienia – migdały nie tylko wspomagają utrzymanie zgrabnej sylwetki, ale również poprawiają kondycję skóry i włosów.

Na dobrą noc

Na wieczór nie należy się objadać. Jednak warto wspomnieć, że już starożytni wierzyli w cudowną moc migdałów jako afrodyzjaku, który wspomaga potencję. Zawarty w migdałach cynk nie tylko wzmacnia odporność, lecz również wspomaga organizm w walce z bezpłodnością.

Migdały maja wiele zastosowań. Warto sięgnąć po kilkanaście owoców w ciągu dnia. Ale uwaga. Nadmiar migdałów spożywanych w ciągu dnia, ze względu na zawartość amigdaliny (w słodkich migdałach występuje w niewielkich ilościach) jest niewskazany.